Persbericht Expositie de Beleving van Drenthe

PERSBERICHT

Expositie De beleving van Drenthe

3 juli – 5 september 2026 in de DSG Galerie in warenhuis Vanderveen

Het Drents Schildersgenootschap werd in 1954 opgericht door een aantal in Drenthe woonachtige kunstenaars als een soort tegenhanger van andere kunstenaarscollectieven, zoals De Ploeg in Groningen. Drenthe is nog steeds de bindende factor van het DSG, ondanks de verschillende kunstuitingen waar de leden zich mee bezig houden.

Voor deze expositie hebben we onze leden gevraagd: Wat betekent Drenthe voor jou als kunstenaar en kun je dat zichtbaar maken in je werk? Dit is een open vraag. Voor de hand ligt het om een landschap te maken van een geliefde plek in Drenthe, maar dat hoeft natuurlijk niet. Misschien is het juist de liefde voor mensen of dieren die je aan deze provincie bindt.

Het kan ook zijn, dat er zich eindelijk een kans voordeed om juist in Drenthe een huis met tuin te vinden. Misschien is het “de ruimte” om je heen of is het je voorliefde voor braderieën en dorpsfeesten die zomers op Drentse brinken worden gevierd. Of de geschiedenis van Drenthe, zoals het turf steken of kamp Westerbork. Kortom: wat betekent het voor je dat je in deze provincie woont en werkt?